EDİTÖRÜN NOTU

Prof. Dr. Harun ÜRER

Özet


Son yıllarda hatırı sayılır bir yoğunluğa ulaşan kültür ve kültür ile ilişkili araştırmalar, yayın sıklığının artmasının yanı sıra akademik çevre dışında toplumun hemen her kesiminde ilgi uyandırmaya başlamıştır. TÜBA-KED’in son sayısını oluşturan toplam 10 makale birbirinden farklı ve ilginç konuları ile dikkat çekerken, aslında ortak bir noktaya da işaret etmektedir. Savunma yapılarından sanayi yapılarına, askeri yapılardan sivil mimariye, işlevsel birlikteliğin en iyi örnekleri olan külliyelerden sağlık yapılarına ve kamusal alanlara kadar hayatının her noktasına dokunan konuların işlendiği 2019 yılının 19. sayısı içeriği ile aynı zamanda çeşitlilik içinde birlikteliği ve bütünlüğü de ifade etmektedir. 

Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda iki sayı ile yayın hayatını sürdüren dergimizin hedefi insan ve insana dair somut ve somut olmayan tüm değer ve birikimleri ele almak, okuyucu ile buluşturmaktır. Akademik ilkeler doğrultusunda titiz bir değerlendirme sürecinden geçirilerek okuyucuya ulaşan ve her biri uzun ve meşakkatli çalışmaların ürünü olan makaleleri, yayınlanarak geniş platformlara ulaştırılması amacıyla dergimize gönderen kıymetli yazarlara TÜBA-KED ailesi olarak teşekkür ederiz. Aynı titizlik ve hassasiyetle başvuruları değerlendiren ve sürecin önemli halkalarından olan hakemlerimizin yoğun mesaileri arasında sundukları önemli katkıları her türlü takdiri hak etmektedir. TÜBA’nın Ankara ve İstanbul ofislerinde çalışan, yoğun yazı ve değerlendirme trafiğinin yönetilmesi aşamasında süreci yöneten Asiye KOMUT, Fatih Akın ÖZDEMİR ve Cansu TOPRAK’tan oluşan teknik ekibimizin de katkısı büyük ve çok kıymetlidir. 

2015 yılında derginin 10. sayısından itibaren TÜBA Başkanı Sayın Prof.Dr. Ahmet Cevat ACAR ile başlayan birlikteliğimiz, görevine yeni başlayan TÜBA Başkanı Sayın Prof.Dr. Muzaffer ŞEKER ile devam etmektedir. Kendilerine, fırsat ve destekleri için Doç. Dr. A. Güliz BİLGİN ALTINÖZ ve Doç. Dr. Ebru ERDÖNMEZ ile birlikte editör grubu olarak teşekkür ederiz.


Tam Metin:

PDF

Refback'ler

  • Şu halde refbacks yoktur.